Ackbar Admirális
t01balazs 2005.09.17. 12:54
Ackbar Admirális
A Birodalom terjeszkedési és indegenfaj politikája jól begyakorlott eljárásokon alapult. Amikor próbálták elfoglalni a Mon Calamari vizes világot és elfogni az egyik vezetőjét, Ackbar-t, megtanulták, hogy néha az eljárások egyszerűen nem működnek.
Majdnem az egész bolygót víz borította, és a két fő fáj különböző módon harcolt az életben maradásért. A Mon Calamari (akik a bolygójuk nevét vették fel) levegőt lélegző faj volt, hatalmas úszó városokat építettek, miközben a Quarren főleg vizet lélegző faj, és inkább az óceán mély részein élt. Ackbar békés élőlény volt, megelégedett csak a Korral Város lakói vezetésével.
Idővel a Mon Calamari kapcsolatba lépett a Quarren-el, és a két faj elkezdte a szimbiotikus kapcsolatot. A Quarren a mély tengerekből bányászta az ércet, Miközben a Mon Calamari építette a civilizáció úszó városait. Mindegyik városnak több szintje volt egyaránt a víz felszíne alatt és fölött. A Quarren az alsó szinteken élt, a Mon Calamari a felső szinteken. Miközben a Quarren úszott, hogy közlekedni tudjon, a Mon Calamari hajókat használt eljutni egyik városból a másikba, és tengeralattjárókat a mély tengerek felkutatására.
Évezredeken át a Quarren és a Mon Calamari békésen élt. A Calamari kultúrája nagyon fejlődött, a művészetük, zenéjük, irodalmuk és tudományuk nagyon fontos volt számukra. Közben kifejlesztették az űrutazáshoz szükséges eszközöket, hogy felfedezzenek új bolygókat, és új barátokat szerezzenek másik civilizációkkal, ahogyan a Quarren-el tették. Űrkikötők és Űrhajók voltak bolygókörüli pályán, tükrözték a felszíni életet.
Amikor egy Mon Calamari hajó először találkozott egy Birodalmi hajóval, béke és kereskedelmi ajánlatott tettek a birodalmiaknak, de azokat jobban érdekelte a rabszolgaság és a Calamari technológia. Inváziót indítottak, és amikor a békés élőlények tiltakozni kezdtek, Palpatine Császár megparancsolta az egyik úszóváros elpusztítását. A Császár világos üzenetet akart küldeni szerte a galaxisban arról, hogy mi várja azokat, akik nem fogadják el az Új Rendjét... főleg az ilyen "alsóbbrendű" idegen fajok. A terv nem sikerült. A Mon Calamari elkezdte használni a technológiát fegyvereket és hadihajókat gyártani. Sikerült elűzniük a birodalmat, de nagy árat fizettek érte a városaik és vezetőik.
Ackbar volt egyike az első Calamariknak, akik rabszolgák lettek. Eleinte egy zászlóshajó tiszt tolmácsa és személyes szolgája lett volna. Nem sokkal ezután ajándéknak szánták Grand Moff Tarkin-ak, aki az Oversector Outer-t felügyelte, majdnem mindegyik külső perem világot. Tarkin csak a Császárnak jelentett.
Miközben a kötelességtudó szolga szerepet játszotta, Ackbar-nak lehetősége volt sokat tanulni a Birodalomról és a katonaságáról, a beosztásoktól a bonyolult taktikákig. Titkos katonai dokumentumokat tanulmányozott, és hallgatta Tarkin harci teóriáit, meg a félelemmel való uralkodás elméleteit. Ackbar hallott a Birodalom elleni felkelésről, és Tarkin szinte suttogta a lázadóknak az új szuperfegyver terveit.
A Grand Moff az Eriadu-i kormányzói palotától haladt a már elkészült Halál Csillag felé, amikor lázadók megtámadták a hajóját. A Motti admirális elleni harc után a lázadók elmenekültek Ackbar-al.
Ackbar megígérte segít a lázadóknak, és visszatérhetett a Mon Calamari-ra meggyőzni a népét, hogy segítsenek a megmentőinek. Ahogyan a népe új hajókat és fegyvereket tervezett a Szövetségnek, Ackbar több utat keresett, ahol segíteni tudott.
A lazacszínű bőrűkkel, hálós ujjaikkal, állcsápokkal és gumós szemükkel gyakran nevetséges látványt nyújtottak, de az őszinteségük meggyőzött mindenkit, hogy ők a Szövetség "lelke".
A fő Mon Calamari csillaghajókat kézzel készítették az odaadó technikusok és gépészek. Sokuk eredetileg közönséges utasszállítók voltak, mielőtt hadihajók lettek. A henger alakú részeket dudorok borították, és mindegyikben egy fontos alkotóelem volt. A hajók inkább organikusnak tűntek, mint mesterségesnek, ez megengedte a calamarikat műalkotásokká változtatni a fegyvereiket.
Ackbar parancsnok lett a Szövetségben, és ki akart találni valamit az új halálos birodalmi Nebulon-B osztályú hajók ellen, aminek nehéz pajzsa, 24 turbolézerágyúja, és két osztag TIE fighter-e volt, ami elég kemény ellenfél az átlagos Lázadó Szövetségi hajóknak. Ackbar a Roche Rendszerbe ment, ahol híres hajótervezőkkel találkozott, a rovarszerű Verpine néppel. Shantipole kódnévvel a terv eredménye egy furcsa formájú, két személyes B-Wing lett volna.
Ackbar és a többi Calamari, együttműködve a békés Verpine-el több prototípust fejlesztett. Salin Glek, Ackbar Quarren tisztje árulásának ellenére a Birodalom képtelen volt elfogni az új hajókat. Pár nappal a B-Wingek átadása után, Mon Mothma előléptette Ackbar-t Admirálisnak.
A Yavini csata után a bothaniak a calamarikal egy időben csatlakoztak, és az egyik vezetőjűket, Borsk Fey'lya a Szövetség hatalmi struktúrájába került, de ő nem kedvelte a Mon Calamarikat, és Fey'lya nem szeretett versenyezni a hatalomért. Ackbar minden tőle telhetőt megtett, hogy ne figyeljen a bothanira, és hogy elkerülje a közös munkát.
Nem sokkal a Hoth-i bázis megalapítása előtt a birodalmiak megtámadtak egy Mon Calamari hajót, amiben Ackbar és pár kiváló technikusa utazott. A hajóból mentőkabinokkal megmenekültek, és a ködös Daluuj bolygóra érkeztek. Han Solo, Luke Skywalker, Leia Organa hercegnő, R2-D2 és C-3PO megmentő küldetésre indultak Ackbarért és a társaiért, mielőtt a Birodalom megtalálja őket. Óriás, energiazabáló giliszták segítségével a Lázadók elmenekültek a Millennium Falcon-al.
Ackbar fokozatosan több munkát kapott Mon Mothma-tól, Mothma egyik legfőbb tanácsadója lett, és az egész flotta parancsnoka. Dacára annak, hogy az előléptetés a képességeinek volt köszönhető, politikai háttere is volt. A birodalom rasszizmus rabszolgaságot és fajirtást csinált, és most a Lázadók nem csak befogadták az idegen fajokat, hanem hatalmat is adtak nekik. Ackbar vállaira nagy terhet helyeztek.
Amikor a bothaniak rájöttek a második Halál Csillag hollétére, Ackbar és másik taktikusok kiterveltek egy rajtaütést. Han Solo tábornok vezette a csapatot Endor felszínén megsemmisíteni a védőpajzsot, miközben Lando Calrissian tábornok vezette a X-Wing, A-Wing, Y-Wing és B-Wing vadászokat a Calamari cirkálókkal együtt a Halál Csillag ellen. Ackbar terve remekül sikerült volna, de az állomás már működőképes volt, és Solo csapata még nem tudta kikapcsolni a pajzsokat. Pár Lázadó parancsnoki hajó elpusztult, miközben a többinek a TIE fighterekkel és a Csillagrombolókkal kellett törődniük.
Ackbar visszavonulást parancsolt, de Lando rábeszélte, hogy közelről támadják a Csillagrombolókat. Mindketten nagyon remélték, hogy Solo-nak sikerül hatástalanítani a pajzsot Endor felszínén. Halálos harc következett, de a végén a Szövetség győzött. Wedge Antilles és Lando berepültek a Halál Csillagba, és felrobbantották. Palpatine rajta tartózkodott.
Az Endori csata alatt a Birodalom nagy veszteségeket szenvedett, de még nem pusztult el. A Halál Csillag elpusztítása utáni napon Wedge Antilles elfogott egy droid hajót, amely segélykérő üzenetet tartalmazott a Bakuráról. Ackbar Admirális és Mon Mothma megegyeztek, hogy egy csapatot küldenek a bakuraik segítségére, akik a Ssi-Ruuk támadása alatt álltak. Ackbar Luke Skywalker-t nevezte ki parancsnoknak, és 5 Corelli Gunship-et, Wedge Antilles Zsivány Osztagát és egy Corvette-t küldött.
A lázadók győztek Bakuránál, és az évek során számos másik bolygónak is segítséget nyújtottak, miközben sikeres támadásokat indítottak a Birodalom maradványai ellen. Ackbar inkább személyesen vezette a fontos támadásokat, de fokozatosan főleg a védelmi stratégiák kidolgozásával és az Új Köztársasági feladatai elvégzésével volt elfoglalva. Az összes Új Köztársasági hadműveletek főparancsnoka lett, az ideiglenes tanácsban volt, és az Új Köztársaság Belső Tanácsában, miközben segített egy új galaktikus kormányzat kialakításában. Fey'lya rivalizálása Ackbarral továbbra is fennmaradt, és a tanácsüléseken gyakran a kettejük vitája lett a főtéma.
A Szövetség több ideiglenes főhadiszállást állított fel egy állandó főhadiszállás előtt. Ezek között volt a bázis az Endoron és az Arbra-n. Rövid időre Ackbar és Mon Mothma létrehoztak egy személyes támadó csapatot a Szövetség legbátrabb hőseiből, a Senate Interplanetary Intelligence Network (SPIN) nevet viselte, és a tagjai Leia Organa, Luke Skywalker, Han Solo, Chewbacca, Lando Calrssian, R2-D2 és C-3PO voltak. Ackbar és Mon Mothma személyesen jelölték ki a küldetéseket.
Ackbar személyesen segített Luke Skywalkernek egy küldetésen a Mon Calamarin, ahol segítettek megmenteni a masszív whaladonokat, akikre Dunwell kapitány vadászott. A SPIN támadó csapatnak sok kalandja volt. Amint fontosabb küldetések vették át a helyét, Mon Mothma feloszlatta a csapatot.
Időközben az Új Köztársaság elhatározta, hogy Coruscantra helyezik át a főhadiszállást, a Birodalmi Városba. Mon Mothma és a többiek megfelelő üzenetnek tartották ezt, hogy közöljék a Birodalmat legyőzték és elpusztult, és az Új Köztársaság jóindulattal tartózkodott a Birodalmi Palotában.
Miközben az Ideiglenes Tanács a politikai problémáikkal volt elfoglalva, a Birodalom elleni csaták még mindig folytak a külső peremen, és néha a belsőn is. Mon Mothma, Ackbar, Fey'lya és Leia Organa Solo létrehoztak egy kis csoportot, a Belső Tanácsot, ami segített az azonnali döntések hozásában, amikre szüksége volt az Új Köztársaságnak.
Az egyik halasztást nem tűrő vitapont az Thrawn Főadmirális és a flottája megjelenése volt. A Sluis Van-i és a Katana flottáért folyó harcok után Thrawn álcázott aszteroidákkal megtámadta Coruscantot, és megakadályozta a Köztársasági hajókat a bolygó elhagyásában.
A támadások alatt Ackbart letartóztatták, és árulással vádolták. Thrawn hamis bizonyítékokat helyezett el Ackbar számláján, és Fey'Lya a kredit ügy miatt és a Sluis Van-i állítólagos hadsereg félrevezetésével vádolta Ackbart. Ackbart végül tisztázták a Ghent nevű csempész által szerzett bizonyítékok, és ismét elfoglalta a pozícióját, majd segített sikeres támadást vezetni Thrawn flottája ellen a Bilbringi hajógyáraknál.
Ahrawn Főadmirális legyőzése után 6 Birodalmi parancsnok a Császár Belső Uralkodó Kör túlélőivel együtt megtámadta Coruscantot, és elűzték az Új Köztársaságot, miközben visszafoglalták a bolygót. Az Új Köztársaság a Cyax rendszeri Da Soocha 5ik holdjára helyezte át a főhadiszállását. Itt Ackbar és a Belső Tanács tagjai a Császár klónjával foglalkoztak, és a támadásaival a Mon Calamarira, amiket a bolygópusztítói okoztak. Dacára annak, hogy megállították a pusztítókat, sok halált okoztak.
Nem sokkal ezután Ackbar segített egy terv kidolgozásában a Birodalmi központok támadására. A támadás részben sikeres volt, de a Da Soocha bázist elpusztította a Császár klónja egyik galaxis rakétája. Az Új Köztársaság nem sokkal a támadás előtt elhagyta a bázist, és Ackbar a többiekkel együtt a Nespis VIII-en ismét összehozták az Új Köztársaságot.
Hónapokkal később az Új Köztársasági erők megtámadták a Birodalmi Várost Coruscanton, és sikeresen elűzték a Birodalmiakat. Az Új Köztársaság ismét elfoglalta a helyét a szenátusi teremben, és próbáltak létrehozni egy kormányt.
A bolond Jedi Joruus C'Baoth elleni harcok után és a Császár klónjai ellen folytatott küzdelem során Leia és Han rájöttek mennyi veszélyre vannak kitéve a fiatal, Erőérzékeny gyermekeik, ha velük maradnak a bázison. Ha egy Sötét Oldali túl közel kerül a gyerekekhez, örökre magával ragadhatja a Sötét Oldal.
Ackbar és Luke felkutatták az Anoth világot, egy erősen védett bázist építettek, ahol Winter taníthatja a gyerekeket, miközben vigyáz rájuk. Csak Ackbar, Luke és Winter tudták hol van Anoth.
Ackbar nem tudta, hogy a hajója főszerelője, a Mon Calamari Terpfen valójában kém volt. Terpfen-t megkínozták a Birodalmiak, és organikus áramköröket ültettek az agyába, amivel kémkedésre kényszeríttették. A caridiai birodalmi nagykövetnek, Furgan-ak jelentett.
Terpfen-ek mondták, hogy szabotálja Ackbar személyes B-wing-ét. Ackbar Vortex szeles világába vitte Leiát, ahol ő találkozott volna a szárnyas Vors-okkal. A B-wing elromlott, és Ackbar a tornyos, kristályos Szél Katedrálisba zuhant. A Vors-ok legnagyobb művészi kincsük elpusztult, és Ackbar volt a felelős.
Coruscanton Ackbar a Tanács elé állt. Terpfen nem talált semmi elromlott alkatrészt a hajón, ezért Ackbart vádoltak mindennel. Ackbar lemondott, és Mon Calamari-ra ment nyugdíjba.
Megállt Anothnál meglátogatni Wintert. Nem tudott arról, hogy Terpfen követte a hajóját, hogy elárulja Furgannak a helyzetét. Ackbar visszatért a Mon Calamarira, és eltűnt, visszament oda, ahol gyerekkorában élt.
Nem sokkal később, amikor Daala Adirális a csillagrombolóival megtámadta az úszó városokat, Ackbart hívták segíteni megvédeni a bolygóját. Gyors reakciói és jó taktikái megmentették a bolygóját. Egy részben megépített hajót, a Startide-t használta bejutni a Manticore csillagrombolóba, és elpusztítani azt. Daala másik két csillagrombolója elment, amint Lázadó hajók válaszoltak a támadásra. Dacára a hősiessége elismerésének Ackbar inkább a szülőbolygóján maradt.
Hetekkel később minden megváltozott. Terpfen hatástalanította a programozását, és bevallott mindent, ami a szabotálással kapcsolatos volt, és az Anoth elárulását is. Ackbar, Leia és Terpfen időben érkeztek Anothra segíteni Winternek megállítani Furgant és a csapatait. Ackbar Terpfen-t is megállította, mielőtt az árulásai miatt öngyilkos lett volna.
Ackbar visszatért Coruscantra és elfoglalta a pozícióját. A Mon Calamari Cilghal-t is vitte, hogy megmentség a haldokló Mon Mothmát. Nem sokkal később Ackbar kérte Wintert, hogy kísérje el Vortex-hez a Szél Katedrális újranyitásához. Winter kifejezte boldogságát Ackbar visszatéréséért. Miután a Solo gyerekek visszatértek Coruscantra, Ackbar kifejezte boldogságát, hogy Winter nem lesz többé száműzve Anoth-ra.
Ackbar fontos szerepet játszott a Birodalmiak elleni csatákban, és biztos, hogy ő volt az egyik legnagyobb taktikus. Ackbar lemondott, amikor Borsk Fey'lya az Új Köztársaság Államfője lett.
|