Az omwatiak között, a tarkin szó bekerült az anyanyelvbe olyan jelentéssel, ami egyesíti magában mind a „mészáros” és a „démon” jelentését. A túlélő alderaaniak érthető módon csillapíthatatlan gyűlölettel átkozzák Tarkin nevét. Ezzel ellentétben Tarkin neje hősi mártírnak tartotta. És ha a lázadók nem pusztították volna el a Halálcsillagot, Tarkin talán galaxis ura lehetett volna.
Már fiatalon, a szépen fejlődő Eriadun Tarkin nagyon ambíciózus volt. A Tarkin család generációk óta jelentősséggel bírt a Régi Köztársaságban, mégsem érte el soha azt a státuszt, amelyet a régi arisztokrata családok élveztek. Ez a szúró inzultus csak még keményebb igyekezetre sarkallta a Tarkinokat, egészen addig a napig, amíg egyiküket nagymoffnak szólították.
Miután végzett a Birodalmi Akadémián, Tarkin - úgy mint fiatalabb testvére Gideon - csatlakozott a Köztársaság Külső Területi Biztonsági Erőkhöz. Ez a rendfenntartó erő felügyelte az Eriadu és más peremvilágok körüli űrt, biztosítva a kereskedelmi utak védelmét a kalózok ellen. Alkalami coruscanti útjai során megismerkedett a hasonló korú Raith Sienarral, a Sienar Technologies egy mérnökével. Tarkin parancsnoki fokozatot szerzett mielőtt leszerelt volna Külső Területi Biztonsági Erőktől, hogy politikai pozíciót foglaljon el hazájában.
Családi kapcsolatai révén elnyerte az Eriadu kormányzója címet. Gyorsan beleásta magát Eriadu politikai és gazdasági szférájába fényűző tengerparti rezidenciájáról kormányozva. Annak érdekében, hogy Eriadu hajóépítő üzemeit továbbra is elássa értékes lommite érccel, Tarkin versenyt hírdetett két Dorvallai bányásztársaság között - a Lommite Kft. és az InteGalactic Ore között. A két válllalat versenybe szállt, hogy Eriadura szállítsák az ércet, de szállítóhajóikat szabotálták, így azok egymásnak ütköztek. A katasztrófa szabaddá tette az utat a Kereskedelmi Szövetségnek, hogy rátegye kezét Dorvalla lommite iparára.
Hozzávetőleg fél évvel a nabooi csata előtt Tarkin kormányzó vendégül látta Palpatine szenátort saját rezidenciáján amíg az eriadui kereskedelmi konferencia zajlott. Bár sokan azt hitték, hogy Valorum főkancellár lesz a célpontja egy esetleges támadásnak, kiderült, hogy az igazi célpontok a Kereskedelmi Szövetség Igazgatóságának nem-neimoidiai tagjai voltak, amely merényletet Darth Sidious szervezett meg. Tarkin hátráltatta a köztársaság nyomozását azáltal, hogy nem adott hozzáférést a tanúkhoz és kulcsfontosságú bizonyítékokat hagyott eltűnni. Palpatine szenátor főkancellárrá választása jelentős politikai eltolódást jelentett, és ezt Tarkin rögtön észrevette.A galaktikus kormány hatalmas és titokzatos tagjainak köreiben mozgott és felfogta, hogy az emberek - nem az idegenek vagy a természetfeletti Jedi vajákosok - lesznek az eljövendő Új Rend előmozdítói. Láthatatlan felettesei utasítási alapján, egy elromlott droidot helyezett el a Jedi templom közelében, tudván, hogy egy mechanikai tehetséggel megáldott ifjú padawan, Anakin Skywalker beviszi a templomba és megjavítja. Ezentúl a droid Tarkin szemévé és fülévé vált a Jedi templomban, lehetőséget teremtve arra, hogy beleláthasson a Jedi Tanács titkos munkálataiba. Palpatine főkancellár visszahívta a Biztonsági Erők kötelékébe, és áthelyeztette Eriaduról Coruscantra.
Három évvel a nabooi csata után, Tarkin lehetőséget látott az előrejutásban azáltal, hogy szerez egy példányt a legendás „élő hajókból” a Zonama Sekot bolygóról. Felkereste régi barátját, Raith Sienart és meggyőzte, hogy vezessen egy küldetést a Külső Peremen lévő bolygóhoz.Tarkin követte, de mire megérkezett a köztársasági erősítéssel Zonama Sekothoz, Anakin Skywalker és Obi-Wan Kenobi szinte lehetetlenné tették bárki számára is, hogy kihasználják a bolygó élő technológiáját. Tarkin rövid időre találkozott az ifjú Anakinnel, aki az Erő segítségével próbálta megfojtani az idősebb férfit. Hogy tisztázza magát a zonama sekoti fiaskó után, Tarkin megszerezte Sienartól egy hold-méretű „felderítő harci kisbolygó” terveit, amit eljuttatott az érdeklődő Palpatine-nak.
Miután Palpatine megszervezte a Birodalmat, Tarkin gyorsan emelkedett felfelé. Egy ghormani birodalmi adóztatás ellen tartott tűntetésen szállítóhajójával egyenesen a feldühödött tömeg közepére landolt, összezúzva és megölve százakat. A ghormani mészárlás néven elhíresült eset késztette Bail Organat és Mon Mothmat arra, hogy nyílt lázadásban kezdjenek gondolkodni, egyúttal megszerezte Tarkin számára a moff címet.
Ambíciói további kiélése érdekében, feleségül vett egy gazdag nőt a phelarioni Motti dinasztiából, fontos kapcsolatokat szerezve a család által. Tarkin nem szerette a nőt és házasságkötése után nem sokkal megismerkedett égy brilliáns kadéttel a caridai akadémián. A neve Daala volt, és Tarkin védencévé és egyúttal szeretőjévé tette.
Öt évvel a yavini csata előtt, Tarkin szert tett egy új háziállatra - egy Ackbar nevű rabszolgára a nemrég behódoltatott Mon Calamari bolygóról. Továbbá hírt kapott bátyjáéról is, aki az erhynraddi zendülés alkalmával életét vesztette. Családjába fogadta Gideon lányát, Rivoche-t, és eriadui családi rezindeciájára vitte, ám nem láthatta előre, hogy Rivoche Tarkin a Lázadó Szövetség legsikeresebb beépített ügynökévé válik.
Tarkin moff létrehozott egy töltőállomást a Rylothon, ahol felfogadott egy tehetséges Twi’lek tudóst, Tol Sivront. Hogy még több ilyen tehetséget szerezzen, létrehozott egy keringő állomást az Omwat nevű peremvilág felett, ahol a helyi gyerekeket erőltetett tanulásra kényszerrítette. Azok, akik megbuktak, végignézték, hogyan égeti szénné városukat egy csillagromboló turbólézere. Az osztály egytlen sikeresen végzett diákja Qwi Xux volt.
Tarkin moff számos sikerével elégedetten, Palpatine császár megtette őt első nagymoffnak, ezzel szinte korlátlan végrehajtói hatalmat adva kezébe a Külső Főszektorban, ami nagyjából a Külső Perem Területetek majd minden négyzetcentijét jelentette. Tarkin végleg visszaköltözött Eriadura, hogy onnan irányítsa saját új uradalmát.
Hogy továbbfejlessze saját kutatócsoportját, Tarkin felfogadott több emberi mérnököt, köztük Bevel Lemelisket és Umak Lethet. Személyes vagyonából finanszírozta a Bendő Állomás létrehozását, ami egy katonai kutatóközpont volt mélyen a Bendő néven ismert fekete-lyuk halmaz rejtekében. Elérkezett az idő, hogy létrehozzák Raith Sienar elméleti harci állomását. A nagymoff hitte, hogy egy ilyen fegyver alátámasztaná újonan megalkotott doktrínáját, melynek alapelve a kormányzás a hatalom félelmével, mint hatalommal magával.
A Bendő tudósok elkészítették a Halálcsillag prototípusát, és Palpatine császár elrendelte egy komplett változat felépítését. A távoli Horuz rendszerben lévő Despray börtönbolygó felett, a bolygópusztító lassan alakot öltött. Valahányszor a munkaszellem alábhagyott, Darth Vader - a korábbi Jedi fiú a Zonama Sekotról - megjelent, hogy személyesen buzdítsa a lustálkodó munkásokat.
Tarkin első tette mint a Halálcsillag parancsnoka az volt, hogy elpusztította a börtönbolygót, amely körül az állomás keringett.Vérszemet kapva attól, hogy milyen jól működött a dolog, házassága révén rokonjává vált Motti admirálissal hosszútávú stratégiát kezdtek kitervelni. A harcállomás bolygózúzó fegyvere még Palpatine sötét művészeténél is hatalmasabbnak tűnt. Tarkin nem tudott mást tenni mint elképzelni, mekkora adu lenne a kezében, ha a Halálcsillag szuperlézerét Coruscantra irányítaná. Talán hogy elejét vegye az ilyenfajta árulásnak, Palpatine elküldte Darth Vadert a harciállomásra, hogy mindig ott legyen Tarkin válla fölött és figyeljen.
A Halálcsillag terveinek ellopása nem izgatta Tarkint túlságosan. Továbbra is meg volt győződve állomása sebezhetetlenségéről. Mikor Leia hercegnő vonakodott elárulni a Lázadó titkos bázisának pontos helyét, Tarkin elpusztította a békés Alderaan bolygót saját ötletétől vezérelve, anélkül, hogy előtte egyeztetett volna az uralkodóval, majd a Lázadók Yavin 4-en lévő bázisra indult. Nem fogadta meg segédje, Bast főnök figyelmeztetését, aki rávilágított arra, hogy a támadó lázadó egyszemélyes vadászgépek rést fedeztek fel a Halálcsillag védelmén. Mindvégig a főhídon maradt és kéjesen hallgatta a végső visszaszámlálást, és saját hatalmától elvakulva halt meg.
Hogy eltussolják a yavini fiaskót, birodalmi hírügynökségek azt jelentették, hogy Tarkin egy hajóbalesetben halt meg a tallaani hajógyáraknál. Ardus Kaine nagymoff vette át Tarkin posztját mint a Külső Főszektor kormányzója. A császár halála után Kaine hadúrrá vált, a Külső Főszektor egy részéből megalakította a Pentastar birodalmat.
Több mint három évvel Tarkin halála után birodalmi tisztek azzal tisztelegtek emlékének, hogy elneveztek egy kísérleti szuperlézer hordozót - lényegében egy kisebb méretű halálcsillagot - a néhai nagymoffról. Lázadó kommandóknak köszönhetően a Tarkin szuperfegyver hasonló kirobbanó véget ért, mint nagyobb testvére.
Források: